Tato chovná stanice se zaměřuje výhradně na chov černých skinny morčat (černých bezsrstých morčat).

PÉČE O SKINNY MORČE

Krmení.

Hlavní složkou potravy skinny morčátek je seno (opravdu hodně sena) v neomezeném množství . Seno můžete mít z vlastní zahrádky, kde nemočí  psi, a nebo z verimexu (vyhýbejte se kupovat seno v supermarketech- může být špatně skladováno). Naše morčátka mají  stále v misce granule, jsou různé druhy granulí i směsí(naše morčátka mají raději granulky) .V létě  dáváme morčátkům čerstvou trávu, pampeliškové a jitrocelové lísty,které nesmí být sbírány tam kde je možnost, že je pomočená od psů.Do jídelníčku morčat také patří různé druhy méně ovoce a více zeleniny např.- mandarinka,pomeranč, jablko, jahoda,  mrkev, rajče, paprika, ledový salát a okurka, ředkvičku (nepálivou), celer. Vyvarujte se,,velkému" množství vodnaté zeleniny např. okurek nebo rajčat - hrozí průjmy.


Voda je nedílnou součástí. Vodu  podáváme převařenou a pokojové teploty. Vhodnější je napáječka s kovovým náustkem, protože skleněnou by byli schopni rozkousnout.Také  je individuální kolik vypijí vody, pokud mají dostatek ovoce a zeleniny může být spotřeba vody nižší. Někteří chovatelé píši že je nutné přidávat do vody vitamín C v kapkách, protože morčata stejně jako lidé nemají schopnost vytvořit si sami v těle vitamín C-ale pokud ho mají ovoce a zeleninu, není nutné ho do vody přidávat.

Na obrušování zoubků se nám neosvědčily větvičky z ovocných stromů (neokusují je), proto stále mají k dispozici tvrdý chléb. Půl tvrdého rohlíku podáváme jen 1-2 do roka na zpestření.
Péče o kůži.

Nedoporučuje se skinny morčátka často koupat, protože to narušuje PH jejich pokožky a  zároveň se zvyšuje pravděpodobnost nastydnutí. Občas někdo morčátko koupe ve vlažné- teplé vodě a pak je nutné pořádně vysušit, aby nenastydla. Také je možno skinníky otřít vlhčeným ubrouskem pro kojence začky Huggies- neparfémované.
Drápky.

Drápky je třeba jednou za čas ostříhat. Přerostlé drápky se deformují.Vnitřkem drápku vede žilka, je důležité stříhnout trošku dál od ní. Na světlých drápech  jde hezky vidět, na tmavých to však neuvidíte Je lepší, když vám někdo bude asistovat, morčátko přidrží a vy můžete konečky drápků ostříhat buď klasickými kleštičkami na nechty nebo speciálními kleštičkami na drápky (prodává zverimex). V případě, že do žilky zastřihnete nic se tolik neděje, za chvíli to přestáne krvácet. Poprvé bych radila zajít k veterináři,který  Vám za poplatek drápky zastřihne a ukáže jak na to.
17.02.2013 18:40:43
phetra

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (612 | 62%)
Ne (210 | 21%)
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one