Tato chovná stanice se zaměřuje výhradně na chov černých skinny morčat (černých bezsrstých morčat).
Morčátka plemene skinny pocházejí z několika laboratoří v Kanadě. Byli přírodní spontánní genetickou mutací, která byla odhalena v roce 1978 v montraelském institutu Armanda Frappiera a to ve verzích tří samic danných do skupin s jedním samcem  . Mají stejnou genetickou mutaci jako Čínský chocholatý pes  . Laboratoř Charles River poprvé představila plemeno skinny v roce 1982 . Původně byli všichni skinny bílí červenoocí, ale časem díky křížení s osrstěnými morčaty vznikaly různé barevné rázy skinny morčat, jako například dvou-tříbarevná, himalájská kresba, tan, lux, fox....

Později byla skinny morčátka uvolněna i do chovatelských stanic morčat, kde byli kříženi s hladkými morčaty, aby rozšířili skinny  populaci.

Skinny je první známé bezsrsté plemeno. Drátovitou srst mají na čumáčku, okolo uší a na tlapkách. Další srst, například na zádech, se pokláda za nežádoucí a takovému morčátku se říká "drátěnka". Pro chov je také důležité, aby měla morčátka velká klopená  ouška (bez zálomku). 

Ještě dnes koluje mnoho mýtů okolo chovu skiníků. Jsou to zdravá morčátka, jako každé jiné osrstěné morče a mají normální imunitní systém. Nemohou být, ale chována venku, nebo v průvanu (ale to asi žádné domácí zvířátko).  I přes to, že se všude možně uvádí, že bezsrstá morčátka (skinny nebo baldwin), jsou v hodná pro alergiky neboť nemají srst ve které by se drželi roztoči a prah, je sice pravda, ale pozor! Je třeba si uvědomit, že většina alergenů, která mají všechna zvířátka (né jen hlodavci) jsou ve sliních a potních žlázkách pod kůži. Je tedy důležité vědět, že máte alergii jen na zvířecí srst.

Lidé je chovají pro krásu a jedinečnost tohoto plemene. Jsou to inteligentní, milá, veselá, přátelská a komunikativní zvířátka. Na dotyk mají příjemnou hebkou pokožku, která je velmi teplá. Vzhledem k tomu, že nemají srst mají také rychlejší metabolismus. Se zvýšeným příjmem potravy souvisí i nutnost častějšího čištění boxu.

V dnešní době jsou do České republiky importovaná skinny morčata z okolních zemí - Polska, Maďarska, Rakouoska, aby se tak rozšířily možnosti dalšího nepříbuzenského odchovu mláďat. Ač se jejich obliba stále zvyšuje, zůstávájí skinny morčata nedostatkovým zbožím. Většina českých chovatelů skinny si na mláďata vede pořadník a zájemci pak čekají na vytoužená morčátka populárních berev i měsíce. Důvodem je fakt, že tato bezsrstá morčata byla do Evropy zavezena za účelem chovu teprve koncem dvacátého století a do povědomí veřejnosti se dostávají až nyní.KRMENÍ

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (612 | 62%)
Ne (210 | 21%)
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one